התחדשות עירוניתבריאותספורטתרבותחינוךיהדותכלכלהנדל"ןחדשותחרבות ברזל
אלדד עובדיה

הצדיעו: צה"ל הגיע לאשקלון

עיריית אשקלון
פורסם באתר 18.09.2023 08:53

מזה מספר שנים שעיריית אשקלון מקיימת את האירוע 'יום צה"ל ברשות' אשר הובילה לשכת גיוס ב״ש במסגרתו נחשפים בנות ובני הנוער, המיועדים לשירות צבאי למגוון הרחב של האפשרויות העומדות בפניהם ובאים בממשק ראשוני ואיכותי עם הגורמים הממיינים אשר יכולים לסייע להם במציאת שיבוץ ההולם את יכולותיהם.

הצדיעו: צהצילום: אלדד עובדיה

ביום רביעי האחרון, 13.09.2023, רגע לפני ראש השנה התקיים יום צה"ל השנתי בהיכל הספורט. במסגרת יום זה אלפי בנות ובני נוער, תלמידות ותלמידי שכבת י'-י"א מכלל בתי הספר התיכוניים בעיר הגיעו לקחת חלק ביום המרשים ולנצל את ההזדמנות לקבל מענה לכל שאלותיהם.

במהלך היום נחשפו המלש"בים לתערוכות נשק, ציוד לחימה מתקדם וכלים צבאיים, למיצג חילות ושיחות עם לוחמים וחיילים מהחילות השונים, לתיאטרון דילמות וחדרי בריחה, לסימולטורים ואף קיבלו סיוע בזמן אמת מאנשי מיטב ולשכת הגיוס, מקציני המיון ועמדות מיטב לכלל התחומים שסייעו בשיבוצם ובקבלת מיונים לתפקידים בהם הם מעוניינים. עוד נהנו המשתתפים מהופעתה של הזמרת אגם בוחבוט אשר לקחה חלק באירוע.

הצדיעו: צהצילום: אלדד עובדיה

אחר הצהריים המתחם נפתח לקהל הרחב ותלמידות ותלמידים רבים הגיעו יחד עם הוריהם להתרשם מהמיצגים השונים ולקבל הכוונה מנציגי מיטב. 

בשנים האחרונות עיריית אשקלון פועלת רבות לעידוד גיוס משמעותי לצה"ל ומפעילה תכניות מגוונות בקרב התלמידות והתלמידים כבר בשלבים מוקדמים על מנת לסייע להם להגיע לשיבוצים המתאימים להם ולמצות את יכולותיהם גם בשירות הצבאי.

מנהלת אגף תרבות, נוער וספורט, דפנה ביטון: "אגף תנו"ס מקדם עפי מדיניות העירייה את נושא ההכנה לצה"ל. אנו מקיימים לאורך כל השנה פעילויות לעידוד לשרות איכותי ומשמעותי תוך שאנו דואגים לסייע ולהנגיש את כל המידע עבור בני הנוער שלנו. בנוסף ליום צה"ל התקיים שיח לוחמים עם יחידת מגל"ן, בחודש הבא יתקיים יום חשיפה למכינות ושנות שרות, תפעל תכנית לחיזוק החוסן לקראת השרות הצבאי ועוד. אני מודה ללשכת הגיוס באר שבע ולמפקד לשכת הגיוס סגן אלוף רועי דור על השותפות האמיתית והסיוע בהבאת תלמידי אשקלון לגיוס איכותי ומיטבי."

מפקד לשכת הגיוס, סגן אלוף רועי דור: ״זאת השנה השלישית ברציפות שאנו מקיימים יום צה״ל בעיר אשקלון. במסגרת היום התארחו תלמידים מהעיר וגם מהערים קרית גת וקרית מלאכי. שיתוף הפעולה של צה״ל עם הרשות באשקלון מאפשר לאלפי מלשבים מידי שנה להיחשף לתכניות ויחידות צה״ל השונות, לוחמות, טכנולוגיות ועוד. כמו כן, עמדו לרשות התלמידים עמדות מיטב ולשכת גיוס ב״ש שנתנו מענה בכלל התחומים. היעדים שהציבה העיר בתחום ההכנה לצה״ל שאפתניים ובזכות השותפות אנו צועדים להישגים משמעותיים. כ- 2600 תלמידים ותלמידות מכיתות י״א וי״ב השתתפו במהלך יום זה ואני בטוח שהצלחנו לתת לתלמידים רבים הכוונה ראשונית ואף לתת פיתרונות לסוגיות הנוגעות לקשר עם מיטב ולשכת הגיוס. אנו מביעים הערכה רבה לכל מי שלקח חלק מהרשות וסייעו רבות לקיים את האירוע ולקחת חלק במשימה לאומית ומשמעותית זו״

0

חדשות אשקלון

כתבות אחרונות
תמונת המצב בחמ״ל עיריית אשקלון מאז תחילת הלחימה
16.10.2023  /  
חרבות ברזל
מעיקרי דבריו של ראש העיר בוועדת הכספים של הכנסת
16.10.2023  /  
כלכלה
שר הביטחון יואב גלנט בחמ״ל עיריית אשקלון
15.10.2023  /  
חרבות ברזל
ראש העיר וגורמי המקצוע הגיעו לביקור הפצועים במרכז הרפואי ברזילי
15.10.2023  /  
בריאות
"אנחנו כאן עד הסוף ואנחנו ננצח": מפקד מרחב לכיש בביקור בחמ"ל עיריית אשקלון
14.10.2023  /  
חרבות ברזל
בני גנץ בביקור בחמ״ל עיריית אשקלון
14.10.2023  /  
חרבות ברזל
נפתחה ההרשמה לכיתות הכוננות של עיריית אשקלון
14.10.2023  /  
חדשות
שר הביטחון הנחה על הקצאת תקציבים עבור תוכניות הפגה ורענון לתושבי אשקלון
14.10.2023  /  
חדשות
מעיקרי הערכת המצב שהתקיימה לפני זמן קצר בחמ״ל עיריית אשקלון
14.10.2023  /  
חרבות ברזל
כיתות הכוננות של אשקלון יוצאת לדרך
13.10.2023  /  
חרבות ברזל
מעיקרי הערכת המצב שהתקיימה לפני זמן קצר בחמ״ל עיריית אשקלון
13.10.2023  /  
חרבות ברזל
לתושבים באהבה: אלפי חבילות מזון ומנות אוכל חמות מחולקות לתושבים הוותיקים ולאוכלוסיות מוחלשות
12.10.2023  /  
חדשות