התחדשות עירוניתבריאותספורטתרבותחינוךיהדותכלכלהנדל"ןחדשותחרבות ברזל
דוברות עיריית אשקלון

ההיערכות העירונית לעונת החורף בעיצומה

עיריית אשקלון
פורסם באתר 27.09.2023 16:17

החל מניקיון קולטנים ועד איטום וניקיון גגות בגני ילדים ובתי ספר; עיריית אשקלון על כל אגפיה נערכת לקראת עונת הגשמים הקרבה.

לקראת עונת החורף הקרבה וכמידי שנה, עיריית אשקלון מבצעת הכנה מקיפה ומקצועית לקראת עונת המעבר ועונת הגשמים במטרה לצמצם ככל הניתן את ההשלכות של נזקי הטבע, הצפות בכבישים, דליפות מים ועוד.

ההערכות לחורף באגף שיפור פני העיר מתרכזת בנושאים המרכזיים, כגון מתן סיוע לאגף תפעול בזמן אמת, גיזום עצים, טיפול מניעתי לקריסת עצים, קשירת עגלות פחים, הכנת משאבות, כוננות עובדים וכוננות טרקטורים.

באגף התפעול, האחראים על ניהול האירוע בזמן אמת, נמצאים עובדי האגף בימים אלה לקראת סיום ניקוי מאות הקולטנים ברחבי העיר וביצוע פעילויות מניעה במוסדות חינוך, כמו איטום וניקיון גגות בבתי ספר וגני ילדים בשיתוף עם אבות הבית. במזגי האוויר הקיצוניים כאשר קיים חשש למקרי סכנה, נפתח חמ"ל חירום עם המכלולים הרלוונטיים וכוחות הצלה. בזמן התראה על מזג האויר קיצון, האגף נערך עם כוננים, כלי צמ"ה ומשאבות.

ההיערכות העירונית לעונת החורף בעיצומהצילום: דוברות עיריית אשקלון

באגף הביטחון בעירייה מתבצעת היערכות לקראת כמויות גדולות של מי גשמים בפרקי זמן קצרים, צוות האגף נערך בזמן קבלת התראה עם צוות כוננים לתגבר חסימות וסגירת דרכים במידת הצורך, לסייע לאגף התפעול ואף לסייע במידת הצורך עם רכב גרר. האגף נערך לחסימות כבישים וצוותי סיוע שיתנו מענה למקומות שעלולים להוות סכנת חיים. במטרה להיות מוכנים לכל תרחיש ההיערכות כוללת גם פתיחת חדר מצב עם מנהלי המכלולים ברשות, גורמי משטרה, כיבוי אש ומד"א בחמ"ל העירוני.

פרט לעבודות ההיערכות של אגפי העירייה, עיריית אשקלון ביצעה במהלך השנה החולפת עבודות נרחבות ומשמעותיות לשיפור התשתיות בכל רחבי העיר, ובדגש על שכונת עיר היין. כך למשל, נחל חממה יפתח על מנת למנוע הצפה לצד ניקיון קולטנים מקיף בכל רחבי השכונה. 

זה המקום לציין כי בעונת החורף הקרובה נמנעו הצפות רבות שפקדו את המוקדים החמים בעיר, כמו רחוב הנמר ורחוב הרב יצחק ניסים, הודות לפעילות יזומה של העירייה במוקדים אלו. לאחרונה גם הושלמו העבודות לשיפור תשתית הניקוז ברחוב עליית הנוער בשכונת שמשון. 

נוסיף כי המוקד העירוני, הפועל 24 שעות ביממה, יהיה זמין עבור התושבים לדיווחים על מפגעים מסוכנים ובמידת הצורך אף יתוגבר במוקדנים ובכוח אדם למתן שירות רחב ומיטבי ככל הניתן לתושבים בעת מזג אוויר קיצוני.
עיריית אשקלון קוראת לתושבות ולתושבים להתריע למוקד העירוני בכל מקרה של זיהוי סכנה ולפעול להכנה מוקדמת על סביבת מגוריהם הפרטית לעונת החורף. בין הפעולות המומלצות בביתכם כדאי לבדוק את תקינות מרזבי הניקוז, אטימות הגג ולגזום עצים ובמקרה של מזג אוויר קיצוני, יש להיערך עם פריטים שיעזרו לכם לעבור את הסערה בשלום: אמצעי תקשורת כדי שתוכלו להישאר מועדכנים (מחשב,טלוויזיה,רדיו על סוללות), טלפון סלולאר, כולל סוללת גיבוי / מטען נייד, תאורת חירום (לד), פנס וסוללות, ביגוד חם ושמיכות ואף להחזיק גנראטור בקרבתכם.

0

חדשות אשקלון

כתבות אחרונות
תמונת המצב בחמ״ל עיריית אשקלון מאז תחילת הלחימה
16.10.2023  /  
חרבות ברזל
מעיקרי דבריו של ראש העיר בוועדת הכספים של הכנסת
16.10.2023  /  
כלכלה
שר הביטחון יואב גלנט בחמ״ל עיריית אשקלון
15.10.2023  /  
חרבות ברזל
ראש העיר וגורמי המקצוע הגיעו לביקור הפצועים במרכז הרפואי ברזילי
15.10.2023  /  
בריאות
"אנחנו כאן עד הסוף ואנחנו ננצח": מפקד מרחב לכיש בביקור בחמ"ל עיריית אשקלון
14.10.2023  /  
חרבות ברזל
בני גנץ בביקור בחמ״ל עיריית אשקלון
14.10.2023  /  
חרבות ברזל
נפתחה ההרשמה לכיתות הכוננות של עיריית אשקלון
14.10.2023  /  
חדשות
שר הביטחון הנחה על הקצאת תקציבים עבור תוכניות הפגה ורענון לתושבי אשקלון
14.10.2023  /  
חדשות
מעיקרי הערכת המצב שהתקיימה לפני זמן קצר בחמ״ל עיריית אשקלון
14.10.2023  /  
חרבות ברזל
כיתות הכוננות של אשקלון יוצאת לדרך
13.10.2023  /  
חרבות ברזל
מעיקרי הערכת המצב שהתקיימה לפני זמן קצר בחמ״ל עיריית אשקלון
13.10.2023  /  
חרבות ברזל
לתושבים באהבה: אלפי חבילות מזון ומנות אוכל חמות מחולקות לתושבים הוותיקים ולאוכלוסיות מוחלשות
12.10.2023  /  
חדשות